Kilka Słów Wyjaśnienia oraz Szczere Przeprosiny..

Witajcie. Ci z Was, którzy uważnie śledzą nasz FanPage – zauważyli zapewne, że ostatnio opublikowany przez nas filmik wzbudził olbrzymią kontrowersje. Z uwagi na ilość wulgaryzmów pojawiających się w komentarzach i przede wszystkim obrażanie osób, które stały w opozycji – tego video nie znajdziecie już na FB. Pozwolę sobie umieścić go poniżej – w wersji ocenzurowanej – tak, abyście mogli obiektywnie ocenić sytuację. Jednak przed obejrzeniem i skomentowaniem proszę przeczytać ten wpis do końca.

Ja, Łukasz niniejszym postem chciałbym szczerze przeprosić wszystkie te osoby, które poczuły się zniesmaczone lub urażone. Chcę także zapewnić, że w moich intencjach nie leżał przekaz o znamionach seksistowskich, ani tym bardziej nie miał na celu poniżenie Kobiet. wręcz przeciwnie. Chciałem docenić naturalne piękno. Faktem jest, że moją słabością – jak pewnie dla wielu mężczyzn – są nogi. Bez żadnego ukrytego podtekstu, był to po prostu zachwyt. W moim odczuciu niema to nic wspólnego z uprzedmiotowieniem kogokolwiek, zwłaszcza Kobiet i pragnę jasno to zaznaczyć.

Natomiast dopatrywanie się pedofilii w poniższym filmie jest daleko idącą nadinterpretacją mojego przekazu. Na podstawie materiału nie można jednoznacznie wskazać wieku nagranych tu osób oraz zidentyfikować ich wizerunku. Niemniej, zgadzam się, film nie niósł za sobą wartości merytorycznych, a jedynie pokazał moją perspektywę widzenia – jako osoby siedzącej na wózku. Moim błędem było pokazanie tylko tego jednego ujęcia, który został odebrany tak, a nie inaczej. Za co jeszcze raz przepraszam.

Zdaję sobie sprawę, że pod tym wpisem może również pojawić się fala komentarzy. Dlatego proszę o zachowanie kultury, ponieważ to też świadczy o Człowieku.

5 komentarzy

 • comment-avatar
  PS 27 czerwca 2017 (14:59)

  Przeprosił pan ale nadal nie rozumie. „Chciałem docenić naturalne piękno. Faktem jest, że moją słabością – jak pewnie dla wielu mężczyzn – są nogi. Bez żadnego ukrytego podtekstu, był to po prostu zachwyt. W moim odczuciu niema to nic wspólnego z uprzedmiotowieniem kogokolwiek, zwłaszcza Kobiet i pragnę jasno to zaznaczyć.” Nie ważne co jest „w pańskim odczuciu”, takie zachowanie to JEST uprzedmiotowywanie i to JEST seksizm, twarde fakty są takie że zachował się pan chamsko i niekulturalnie, przykro mi, taka rzeczywistość. Wystarczy już tego pogrążania się, skoro pan nie jest w stanie spojrzeć sobie w oczy i po prostu tego przyznać, to jaki jest w ogóle sens przepraszać? To jakbym ja pana opluł ale powiedział że „w moim odczuciu nie zrobiłem nic złego” i przeprosił tylko po to żeby się pan odwalił. Tak się nie załatwia problemów. Aha i ja też lubię nogi, co nie znaczy że chodzę i robię kobietom (w pańskim przypadku dziewczynkom) zdjęć, ani ich nie nagrywam z ukrycia bez ich wiedzy i zgody.

  • comment-avatar
   Łukasz i Ewelina 27 czerwca 2017 (15:15)

   Dziękuję za Pański komentarz. Każdy ma prawo do własnej interpretacji. Z mojej strony mogę jedynie zapewnić, że moje przeprosiny są szczere.

 • comment-avatar
  Ela Giez 27 czerwca 2017 (16:12)

  „Natomiast dopatrywanie się pedofilii w poniższym filmie jest daleko idącą nadinterpretacją mojego przekazu. Na podstawie materiału nie można jednoznacznie wskazać wieku nagranych tu osób oraz zidentyfikować ich wizerunku.” – kompletnie nie mialam problemu z ustaleniem wieku, mimo, ze filmik byl ocenzurowany, wiec zapewne w normalnej wersji bylo to jeszcze latwiejsze.
  Chcialam jeszcze odniesc sie do jednego ze zdan:”(…) jesli zdecydowaly sie na takie spodniczkito chyba tego oczekuja. Prawda?” – no wiec wlasnie nie. Nie przyszlo panu do glowy, ze nalozyly spodniczki, bo bylo goraco tego dnia i postawily na wygode? A moze taki stroj byl wymagany w szkole tego dnia (serio, widac wyraznie, ze dziewczynki nadal chodza do szkoly i bynajmniej nie do liceum)? Kobieta ma prawo ubrac sie odpowiednio do warunkow pogodowych tudziez stosownie do okazji (moze ostatni dzien w szkole?) i nie narazac sie na nagrywanie bez jej zgody, bo to obrzydliwe. Az strach spodniczke/sukienke/krotkie spodenki zalozyc, ech 🙁

 • comment-avatar
  Ela Giez 27 czerwca 2017 (16:13)

  Aha, bo zapomnialam: przeprosiny ladne, ale fajnie by bylo, gdyby pan rozumial, za co przeprasza i co bylo nie tak 🙂

 • comment-avatar
  Marek 30 czerwca 2017 (23:39)

  Cześć,

  ja widziałem ten filmik i proszę was odczepcie się od Łukasza. Ludzie, powiem tak. Co jest w tym złego, że chłop mężaty nic nie mówi, jego żona się śmieje i nic się nie dzieje. On nikogo nie tyka. Tylko jego żona się śmieje. Coś wam powiem i to szczerze. Jeśli przy tym ktoś się poczuje urażony, to świadczy tylko o jego zakompleksieniu. Powiem dosadnie: Jeśli tak ktoś mówi, to znaczy też, że jest nie wyżyty!

  Pozdrawiam was i kochajta się ile wlezie!

Dodaj komentarz

Podaj dalej!

Udostępniając ten post sprawisz, że dotrzemy do większej grupy osób.
%d bloggers like this: